O farmě Pštrosí Vršek Wieder

Jedna z mála farem v České Republice soustředící se na chov pštrosa Nandu Pampového

Untitled design (1)

Chov splňuje nejpřísnější podmínky veterinární správy, je veden pod záštitou Českého svazu chovatelů pštrosů a může se pyšnit jakostní třídou číslo 1

Pštrosí Vršek Wieder má neuvěřitelně dlouhou historii, která se začala psát v roce 1993. Tato dlouholetá zkušenost s chovem neobvyklého druhu nelétavého ptáka, nám dává ty nejlepší podmínky k tomu, jak vychovat a reprodukovat zdravé jedince v krásném prostředí farmy na zelené louce s rozlohou cca 2 Ha, sousedící s chráněnou krajinou oblastí Hněvošického háje ve stejnojmenné obci Hněvošice. Ta se nachází v Moravskoslezském Kraji.

Impuls k tomu, abychom vůbec jako první v České Republice s chovem pštrosa začali, byla vášeň mého otce Pavla Wiedera (senior) k chovu veškerého ptactva a i díky tomuto se na farmě nevyskytuje pouze pštros, ale i celá řada holubů, slepic, kachen, krocanů a pávů. Tento celek vytváří přírodní ekosystém ve kterém zvířata žijí bez stresu, což prospívá k jejich dobré vitalitě a vytváření zdravé populace.

Jak už jsem zmínil s chovem pštrosa začal můj otec, Pavel Wieder senior. Já, Pavel Wieder junior v této tradici pokračuji a rád se s Vámi podělím o možnost ochutnat produkty z Pštrosího Vršku Wieder.

Rád se s Vámi podělím o možnost ochutnat produkty z Pštrosího Vršku Wieder.

Pár otázek na tělo majitele?

Proč bych si měl/a koupit zrovna vaše produkty?

Hlavním lákadlem je to, že všechny naše produkty jsou bez rychlosolí, barviv a dalších zbytečných Éček. Sice to je složitější cesta, ale o to víc nás těší, že naše produkty jsou chutí a kvalitou bezkonkurenční.

Jak vidíte budoucnost farmy v dalších 10 letech?

Nebráním se rozvoji chovu a díky tomu, že neustále pracujeme na dalších produktech bez rychlosolí a Éček, tak věřím, že nabídneme další a hlavně kvalitní výrobky. Tahle věta bude spíše všeobecným přáním, protože doufám, že i nadále bude platit “chlapské slovo” a poctivé podnikání.

Jak si mohou zákazníci produkt koupit a jak funguje doprava?

Je to velice jednoduché, produkt si vyberete v sekci produkty, objednáte jej a my Vám ho přivezeme až k Vám domů. Nyní jsme zavedli rozvoz na Opavsku ZDARMA. Ve Vašich rukou tedy bude do 48 hodin od objednání zboží.

pštrosí paštika
slide 06
přepravní balení

Cílem projektu je modernizace systému rozvozu masa a masných výrobků provozovny Pštrosí Vršek Wieder. Nově pořízený dopravní prostředek s chladící jednotkou značně podpoří výkonnost tohoto podniku.

auto